Site Haritası

Hakkında


İnsanların özgeçmişlerinin kimi  zaman içi geçmiş olsa da, bu sanal ortamın kiracısını merak eden Melahatlara durumu izah etme görevi de alan kiracısınındır sonuçta...
 
Alan kiracısı; annesi Maçka/Hamsiköy babası Beşikdüzü/Şahmelik köyünden olup İstanbul'da dünyaya gelmiş, ne kadar kabul edilir olduğu muallak olsa da bir Trabzon uşağıdır. Ayrıca nüfus cüzdanında doğum yeri olarak Gölcük yazması da bir dönem burada öğretmenlik yapan ebeveynlerinin takdiri olmuştur nüfus idaresinde. Doğumu öyle özel ya da devlet hastanelerinde değil; çokça akrabalarının bulunduğu İstanbul'un Kirazlıtepe semtindeki mahalle ebeleri tarafından icra edilmiştir. Poposuna yediği ilk şaplağı atan ebesi halen hayatta olmasına rağmen, mantar gibi türeyen özel hastanelere yenik düşerek zorunlu emeklilik dönemine girmiştir.
 
Çocukluk döneminde anne babası ve yakın sokak komşuları tarafından efendi bir çocuk olarak bilinen, aslında uzak komşulara her türlü zararı veren haylaz bir çocukluk dönemi geçirmiştir. "Ne de olsa öğretmen çocuğu o" yakıştırması ile çoğu felaketle sonuçlanabilecek badireleri atlatmış olup, kazasız belasız okul çağlarına yetişmiştir. Okul çağına yetişmesi haylazlıklarını azaltmamış, özellikle dayıoğulları Yanbilu Serkan ile Hemitçu Fatih ile bir araya geldiklerinde Türkiye'yi sarsacak yaramazlıklara imza atmıştır.  Ama yine de çalışkan bir ilkokul ortaokul dönemi geçirmesine de engel olmamıştır bu fenalıklar... Zamanında bir değeri olan, bugün ise herkese karnenin yanında eşantiyon olarak verilen teşekkür ve takdir gibi belgeleri kaleminin hakkıyla almıştır.
 
Lise çağlarında eğitim döneminin ilk şarampolüne yuvarlanmış, her ne kadar sınıfta kalmasa da teşekkür ve taktirler uzak birer hatıra olarak kalmıştır hayatında. Derslere girmek yerine; Üsküdar sahilinde volta atmak, sabahın köründe halı saha maçları yapmak, okul önündeki parkta batak oynamakla geçirilen günlerden arta kalan tabiî ki taktir ve teşekkür olmayacaktır şüphesiz.
 
Muhtelif okul sıralarında dirsek çürüttükten sonra “Acaba bu dirsek en çok nerede çürütülür” diyerek üniversite sınavlarına yarım yamalak hazırlanmış ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünde strese girerek mezun olmuştur. Kollarını kaldırdığında dirseklerinde morluklar göze çarpmış ama okul hayatının, ders stresi ne olursa olsun en özgür zamanlar olduğunu da hafızasına kazımıştır.
 
Okul hayatının bittiği 2001 yılından sonra İkiz kulelerin saldırıya uğramasını da fırsat bilerek vatani görev için Bitlis/Tatvan’ın yolunu tutan alan kiracısının ailesi, zaten 5 yıl arada bir gördükleri oğullarını askere yolcu etmek konusunda çok büyük duygusal yıkıntılar yaşamamış, ama edilen telefonlarda Doğuda yenemeyen hamsinin hasretini oğullarından duyduklarında üzülmüşlerdir elbet.
 
Askerlik bitiminden sonra iş stresinin özel sektörde sona ermesiyle, hayatın daha yorucu olduğuna şahit olan alan kiracısı, 2005 yılında evlenmiş, mutlu mesut bir yuva kurmuştur. Her ne kadar pembe panjurlu bir evleri olmasa da İstanbul gibi bir ülkede! kira derdi olmamanın nimetine şükretmektedir. Satırların yazıldığı sırada özel bir firmada üretim müdürü olarak görevini sürdüren alan kiracısı Trabzonsporludur. Kitap okumayı seven, hatta verdiği kitapları geri vermeyen insanlardan hazzetmeyen, Türk Halk Müziğine aşık bir insandır. Bağlama çaldığı rivayet edilir. Rivayetin sebebi; çaldığı bu enstrümanı dinlerken zırt pırt "şunu çalsana" diye parçaları bölenlere bu özelliğini artık göstermemesinden ileri gelmektedir.  
 
Bitti. Hayatımızın her karesini yayınlayacak halimiz ahvalimiz yok tabiî ki. Bu sanal ortamda vakit kaybediyor olabilirsiniz. Ama yine de siz bilirsiniz.
 
Ey muhteremler; alan kiracısının 25.12.2009 tarihinde bir kızı dünyaya gelmiş olup bu vesile ile çekirdek aile sınıfına girilmiştir.

Gökhan UZUNOĞLU